Nauka języka angielskiego – Kokosowa Wyspa

13 listopada 2015 przez Kategoria: Bieżące Informacje

Jak wyglądają zajęcia na Kokosowej Wyspie?

Zajęcia prowadzone metodą Kokosowej Wyspy ujęte zostały w cykl przygód Pirata (lektora) i rozbitków (uczniowie). Poszczególne jednostki lekcyjne tworzą całość co sprzyja nauce a seria przygód i aura tajemniczości zachęca Dzieci do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

Dzieci są mieszkańcami Kokosowej Wyspy, do której dopływa rozbitek. Przybysz próbuje się dowiedzieć, dokąd dopłynął, jak wrócić do domu, ale niestety mieszkańcy Kokosowej Wyspy nie rozumieją, czego chce od nich “obcy”, nie znają bowiem jego języka. Wkrótce jednak ma to się zmienić.

Dzieci dowiadują się jak w “tajemniczym języku” przedstawić się i zapytać kogoś o imię, opowiedzieć o swojej Rodzinie a także wiedzą jak nazywają się zwierzęta zamieszkujące Kokosową Wyspę. Co jakiś czas ocean wyrzuca kufry z rzeczami przybysza a ten objaśnia jak one nazywają się w jego języku i do czego służą. Na wyspie świeci cały czas słońce i panuje miła atmosfera!