Nasz program i kadra

14 maja 2014 przez Kategoria: Strona Główna

Link: Kadra przedszkola WYSEPKA


„Większość tego co naprawdę muszę wiedzieć o tym jak żyć, co robić, kim być, nauczyłem się w przedszkolu. Mądrość nie jest ukryta na wyżynach szkół i uniwersytetów, lecz w przedszkolnej piaskownicy”.

Robert Fulgham

.

Przedszkole WYSEPKA powstało z myślą o Dzieciach, dla których odkrywanie otaczającego ich świata jest prawdziwą pasją. Nasza placówka zapewnia wszechstronny rozwój i wieloetapowe poznawanie aspektów życia w grupie rówieśniczej.

Naszą misją jest troska o szczęśliwe dzieciństwo. Dzieciństwo w Wysepce to niezapomniane chwile w ciepłych, bajkowych wnętrzach, z nauczycielami, którzy z troską edukują i stawiają granice. Zależy nam na tym, by dzieci uczyły się być ze sobą, bawić się razem, realizować wspólne pomysły, podpowiadamy im, jak rozwiązywać konflikty, jakkomunikować swoje zdanie, jak przeprosić, wybaczyć i cieszymy się z tego, jak wiele dzieci uczy się od siebie nawzajem. Tutaj odkrywamy, że każdy jest wyjątkowy i że razem można zrobić wiele ciekawych rzeczy!

Oprócz realizacji podstawy programowej, nasze dzieci uczestniczą w wielu fascynujących zajęciach i projektach edukacyjnych – między innymi:

– eksperymenty przyrodnicze,

– rytmika,

– zumba,

– lego duplo / robotyka

– ekologia – nasz autorski program,

– j. angielski (4 razy w tygodniu),

– gimnastyka korekcyjna,

– programowanie na dywanie – budowanie algorytmów metodą dywanową,

– zajęcia logopedyczne,

– joga.

Przedszkole WYSEPKA to przede wszystkim ludzie – nauczyciele z pasją, zaangażowani i kreatywni, którzy systematycznie uzupełniają i podnoszą swoje kwalifikacje oraz stopnie awansu zawodowego, troszczącą się o prawidłowy rozwój psychofizyczny wychowanków i tworzącą warunki wspierające rozwój dziecka, przygotowując wychowanków do życia w rodzinie i w społeczeństwie.

Nasza kadra to grupa specjalistów z różnych obszarów edukacji. Pracujemy również z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Nasze przedszkole dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną. Systematycznie wzbogacamy nasze materiały edukacyjne zarówno dla dzieci jak i metodyczne dla nauczycieli. Wiele pomocy dydaktycznych Nasi Nauczyciele wykonują z dziećmi, dzięki temu uczymy się kreatywności i wzbogacamy swoją wyobraźnię . Do dyspozycji mamy również duży, prywatny plac zabaw na zewnątrz, z którego chętnie korzystamy niezależnie od pory roku.

W ramach poznawania najbliższego otoczenia, zdobywania wiedzy i nauki samodzielności, organizujemy różnorodne wycieczki edukacyjne w tym do Filharmonii, Teatrów, ZOO i Ogrodu Botanicznego.

Kształcimy dzieci wykorzystując ich naturalną ciekawość, uczymy obserwacji i logicznego myślenia. Wprowadzamy na zajęciach elementy metody badawczej i eksperymentu.

Rodzice aktywnie współpracują z dyrekcją i nauczycielami tworząc ofertę edukacyjną, tak aby każde dziecko mogło rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Jesteśmy przedszkolem otwartym na oczekiwania i potrzeby dzieci i środowiska.

Wszyscy zróbmy, co w naszej mocy i wspólnymi siłami stwórzmy dzieciom warunki, by mocno mogły stać na nogach w dorosłym życiu i umiały sobie radzić ze wszelkimi trudnościami.

Poznajmy się w WYSEPCE 😉