Informacje o naszym przedszkolu

14 maja 2014 przez Kategoria: Strona Główna

Na początku dziecko ma swoją własną bezludną wyspę, na której jest odkrywcą samego siebie. Z czasem staje się bardziej otwarte na świat, spotyka innych, z którymi wyrusza w swoją pierwszą edukacyjną podróż. My stajemy się jego przewodnikiem. Dla nas ważne jest, aby w tej podróży nigdy nie było samo.

Uważamy, że każde dziecko jest zdolne, każde dziecko jest utalentowane, każde dziecko ma naturalne predyspozycje do osiągania sukcesów małych i dużych. Nie wszyscy jednak potrafią ten ogromny potencjał dostrzec. My, w naszej pracy nie zapominamy o tym potencjale. Skupiamy się nie tylko na zaspokajaniu podstawowych potrzeb dziecka, na jego intelektualnym rozwoju, ale prowadzimy je ku odkrywaniu własnych zdolności i talentów. Naturalna ciekawość u dzieci, ciągła gotowość do zadawania pytań o otaczający je świat są tym, co należy w nich nieustannie podtrzymywać, rozwijać, a czasem odpowiednio pobudzić. Chcemy, aby nasze dzieci rozwijały się w poczuciu bezpieczeństwa i stale umacniały więzi z innymi małymi podróżnikami.

Kreatywność dziecka jest dla nas najważniejsza. W „Wysepce” poznawanie świata umożliwiają zabawy swobodne, w których dziecko w sposób twórczy wykorzystuje dostępne mu narzędzia, których w naszym przedszkolu nie brakuje. Dysponujemy najlepszymi, wszechstronnie rozwijającymi pomocami dydaktycznymi, które wspierają dziecko w rozwoju poznawczym, intelektualnym, motorycznym, emocjonalnym i społecznym. Wykwalifikowani nauczyciele dbają o wysoki poziom zajęć dydaktycznych, a ich bogata oferta dopełnia rozwój potencjału naszych dzieci. Dajemy im możliwość uczestniczenia w zajęciach z języka angielskiego, logopedycznych, szachowych, kulinarnych, rekreacyjno-sportowych i muzyczno – rytmicznych a także ekologicznych.

Kończąc swoją przedszkolną podróż w „Wysepce”, nasze dzieci są otwarte, odważne, zaangażowane, twórcze i pewne siebie, czyli w pełni gotowe do nauki w szkole.

Zastępca dyrektora do spraw pedagogicznych
Kamila Knysak